Po raz X wybrano najlepszych w Polsce!

[su_heading size=”20″]3 grudnia 2018 roku w warszawskim Hotelu InterContinental, odbyła się jubileuszowa Gala Polish National Sales Awards, na której poznaliśmy laureatów oraz wyróżnionych w X edycji konkursu.[/su_heading]

 

3 grudnia w warszawskim Hotelu Intercontinental podczas Gali Finałowej X edycji Konkursu Polish National Sales Awards nagrodzono liderów sprzedaży i obsługi klienta w Polsce. Wyłoniono laureatów i wyróżnionych w 21 kategoriach. Przyznano również tytuł Supersprzedawcy. Wyjątkową, jubileuszową edycję konkursu patronatem objęła pani Andżelika Możdżanowska, Pełnomocnik Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Uroczystość prowadzili: Elżbieta Pełka, Prezes Polish National Sales Awards oraz Hubert Pełka, Dyrektor Marketingu L’Occitane en Provence CEE.  Niezmienną ideą konkursu jest kształtowanie i promowanie dobrych praktyk w sprzedaży oraz wysokich standardów etycznych.

 

W Gali uczestniczyło ponad 200 osób, a w gronie gości znaleźli się przedstawiciele organizacji sprzedażowych, naukowych, firm, organizacji biznesowych i mediów.

 

[su_quote cite=”powiedziała Andżelika Możdżanowska, Pełnomocnik Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.”]Bardzo się cieszę, że jako Pełnomocnik Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw mogę objąć patronatem honorowym X edycję PNSA. Docenianie prężnie działających przedsiębiorców jest dla mnie niezwykle ważne, ponieważ to właśnie dzięki nim Polska może pochwalić się wysoką dynamiką wzrostu, która charakteryzowała polski eksport w ubiegłych latach – mocno w to wierzę – utrzyma się w przyszłości [/su_quote] [su_quote cite=”dodała.”]Mam  świadomość, że przedsiębiorczość rozwija się tam, gdzie istnieją sprzyjające temu warunki, gdzie funkcjonuje odpowiednia prawna, gospodarcza i administracyjna przestrzeń. Równie ważna jest atmosfera wspólnej świadomości, synergia działań mogących pchnąć polskie firmy i organizacje na otwarte wody światowej gospodarki. Dziękuję PNSA za działania na rzecz rozwoju sektora sprzedaży, co bezpośrednio wpływa na gospodarkę Polski. Doceniam, że PNSA koncentruje się nie tylko na wynikach sprzedaży, wielkości eksportu, ale także na etyce. To istotne z punktu widzenia rozwoju sektora gospodarczego i standardów, jakimi powinny kierować się przedsiębiorstwa.[/su_quote]

Polish National Sales Awards to unikalne przedsięwzięcie, którego celem jest kształtowanie i promowanie dobrych praktyk w sprzedaży oraz obsłudze klienta, przy jednoczesnym bardzo mocnym nacisku na profesjonalizm w biznesie. PNSA co roku nagradza najlepszych specjalistów w branży. Komisja Sędziowska, w skład której wchodzą doświadczeni praktycy sprzedaży, w dwuetapowym procesie oceny wyłania laureatów, którzy wykazali się najlepszymi wynikami w sprzedaży, innowacyjnością i kreatywnością, umiejętnością pracy w zespole oraz etyką postępowania. Jest to możliwe dzięki unikalnej metodologii PNSA.

[su_quote cite=”powiedziała Elżbieta Pełka, prezes Polish National Sales Awards.”]Bieżąca edycja Konkursu jest edycją jubileuszową, co skłania nas to do podsumowania wieloletniej działalności. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że cel został osiągnięty: bardzo pozytywnie wpłynęliśmy i nadal wpływamy na zmianę postrzegania zawodu sprzedawcy w Polsce. Od pierwszych lat działania PNSA, kładziemy szczególny nacisk na etykę, dobre praktyki i absolutny profesjonalizm. To przynosi bardzo konkretne efekty[/su_quote] [su_quote cite=”dodała.”]Co roku możemy nagradzać najlepszych, co bardzo nas cieszy, ale przede wszystkim – jako organizacja – nieustannie edukujemy i kształtujemy najwłaściwsze podejście tematu sprzedaży, który stanowi duże wyzwanie. Jest to możliwe dzięki wielkiemu wysiłkowi ekspertów i unikalnej metodologii PNSA [/su_quote]

Prezes PNSA Elżbieta Pełka, Hubert Pełka Dyrektor Marketingu L’Occitane en Provence CEE

 

W imieniu nieobecnej na Gali Pani Andżeliki Możdżanowskiej, laudację odczytał Dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Michał Siestrzeńcewicz-Kuczuk.

Michał Siestrzeńcewicz-Kuczuk, Dyrektor Biura Pełnomocnik ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

 

W imieniu nieobecnego Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, list odczytał Wiesław Kołodziejski.

Wiesław Kołodziejski, Prezes Zarządu Mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych

Jednym z ważnych punktów wieczoru, było wręczenie nagrody specjalnej. Zarząd PNSA i  Prezes PNSA mają prawo do przyznawania specjalnych wyróżnień za wyjątkowe osiągnięcia. Do tej pory zostały przyznane dwie takie nagrody, które otrzymali Prezes Anna Podniesińska oraz Prezes Józef Wancer. W tym roku specjalna nagroda Prezesa PNSA została przyznana za wieloletni, wybitny wkład merytoryczny w rozwój sektora przedsiębiorczości w Polsce. Wyjątkową statuetkę otrzymał prof. dr hab. Alojzy Nowak, Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Odebrał ją z rąk dr. Chahida Fourali, członka Zarządu PNSA, prof. Metropolitan University w Londynie.

prof. dr hab. Alojzy Nowak oraz dr Chahid Fourali

 

X edycja Polish National Sales Awards była również świetną okolicznością, by wspomnieć o osobach, które są związane z PNSA od początku konkursu. Na scenę zostali poproszeni:

 • Nagrodzeni w I edycji:

Krzysztof Wilma (sędzia X edycji), Jakub Lewandowski (sędzia X edycji), Paweł Borecki (sędzia X edycji), Wiesław Kołodziejski.

 •  Przedstawiciele komisji sędziowskiej od I edycji:

Janusz Pitera, Agnieszka Polska-Kamińska.

 •  Przedstawiciel kapituły nagrody od I edycji

prof. dr hab. Alojzy Nowak,

 • Przedstawiciele Kapituły Sędziowskiej

Michał Pilkiewicz (wcześniej sędzia), Jarosław Witwicki (nagrodzony w I edycji)

Od lewej: Alojzy Nowak, Krzysztof Wilma, Jakub Lewandowski, Jarosław Witwicki, Elżbieta Pełka, Paweł Borecki, Wiesław Kołodziejski, Janusz Pitera, Michał Pilkiewicz

 

Część konkursową poprzedziło wystąpienie Przemysława Świercza, kapitana Reprezentacji Polski w Amp Futbolu, który w niezwykle inspirujący i motywujący sposób opowiedział swoją historię. Pan Przemysław kilka lat temu uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu w Norwegii, w wyniku czego lekarze jeszcze na miejscu byli zmuszeni amputować mu część prawej nogi. Dziś Pan Przemysław z powodzeniem nosi opaskę kapitana Reprezentacji Polski w Amp Futbolu, która na niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata, odpadła dopiero w ćwierćfinale, zyskując swoimi występami ogromną rzeszę fanów w całym kraju. Pamiątkowe, reprezentacyjne szaliki jako miły upominek, otrzymali wszyscy finaliści PNSA 2018.

Przemysław Świercz

Po części oficjalnej, w której przywitano wszystkich partnerów, sponsorów oraz gości, przyszedł czas na główny punkt wieczoru – ogłoszenie laureatów i wyróżnionych Polish National Sales Awards 2018. Emocjom nie było końca, aż do wielkiego finału – ogłoszenia Supersprzedawcy Roku.

W tym roku statuetki i wyróżnienia przyznano w 14 kategoriach: Dyrektor Sprzedaży, Innowacje w Dziedzinie Sprzedaży, Key Account Manager, Manager ds. Obsługi Klienta, Manager Sprzedaży, Manager Sprzedaży B2B, Menedżer Sprzedaży E-commerce i Digital, Przedstawiciel Handlowy, Przedstawiciel Handlowy B2B, Sprzedawca w Punkcie Sprzedaży, Telesprzedaż, Trener Sprzedaży, Zespół Obsługi Klienta, Zespół Sprzedaży.

W tegorocznej edycji, nagrodą specjalną dla każdego laureata oraz dla nagrodzonego tytułem Supersprzedawcy, były vouchery o wartości 500zł do elektronicznego katalogu nagród Wannabuy, nowej usługi oferowanej przez firmę YesIndeed. Jest to całkowicie bezkosztowe rozwiązanie katalogu nagród, realizowanych w formie elektronicznej.

Natomiast dla wszystkich gości, biorących udział w uroczystej Gali, upominki przygotowały firmy Lindt & Sprüngli Polska oraz L’Occitane en Provence CEE.

 

Lista laureatów oraz wyróżnionych:

 

 1. Kategoria: Dyrektor Sprzedaży

Bartosz Wawryk / Orange Polska SA – Laureat

Krzysztof Kaczmarek / Kompania Piwowarska SA – Wyróżnienie

Magdalena Słobodzian-Nowacka / Contact Center Banku PKO SA – Wyróżnienie

 

 1. Kategoria: Innowacje w Dziedzinie Sprzedaży

Maciej Natorski  / Link 4 TU SA – Laureat

Wojciech Otulak / Kompania Piwowarska SA – Wyróżnienie

Barbara Pajor / UPC Polska – Wyróżnienie

 

 1. Kategoria: Key Account Manager

Damian Smoroński / PGNiG Obrót Detaliczny – Laureat

Marcin Sucharski / LINK 4 TU SA – Wyróżnienie

Marcin Woźniak / Kompania Piwowarska SA – Wyróżnienie

 

 1. Kategoria: Manager ds. Obsługi Klienta

Łukasz Janik / Contact Center Banku Pekao SA – Laureat

Małgorzata Kamińska / Orange Polska – Wyróżnienie

Jarosław Skoczeń / Orange Polska – Wyróżnienie

 

 1. Kategoria: Manager Sprzedaży

Magdalena Chmura / Nestlé Polska SA  – Laureat

 

 1. Kategoria: Menedżer Sprzedaży B2B

Paweł Walatek / PGNiG Obrót Detaliczny – Laureat

Andrzej Sienkiewicz / Solaris Bus & Coach SA – Wyróżnienie

 

 1. Menedżer Sprzedaży E-commerce i Digital

Maciej Kuźma / Orange Polska – Laureat

 

 1. Kategoria: Przedstawiciel Handlowy

Łukasz Grzesznik / Open Finance SA – Laureat

Natalia Bihun / Open Finance SA – Wyróżnienie

Tomasz Sękara / Kompania Piwowarska SA – Wyróżnienie

 

 1. Kategoria: Przedstawiciel Handlowy B2B

Joanna Ciepiela / Orange Polska – Laureat

 

 1. Kategoria: Sprzedawca w Punkcie Sprzedaży

Irena Siemieniuk / Totalizator Sportowy – Laureat

Joanna Grześ / Totalizator Sportowy – Wyróżnienie

 

 1. Kategoria: Telesprzedaż

Agnieszka Składowska / Contact Center Banku Pekao SA – Laureat

Lucyna Pietrzak / Orange Polska – Wyróżnienie

Adrian Siemieniak / Orange Polska – Wyróżnienie

 

 1. Kategoria: Trener Sprzedaży

Wojciech Machowski / Contact Center Banku Pekao SA – Laureat

Norbert Grezel / Home Broker SA – Wyróżnienie

Łukasz Laskowski / POZIOM 4 – Wyróżnienie

 

 1. Kategoria: Zespół Obsługi Klienta

Krzysztof Jarmusz / Allegro.pl – Laureat

Wojciech Feliś / Allegro.pl – Wyróżnienie

 

 1. Kategoria: Zespół Sprzedaży

Magdalena Kluzka / Kompania Piwowarska SA – Laureat

Magdalena Słobodzian-Nowacka / Contact Center Banku Pekao SA – Wyróżnienie


W dodatkowej kategorii Supersprzedawca, do ścisłego finału zostało wytypowanych troje uczestników. Kapituła Sędziowska postanowiła przyznać:

 • Tytuł Laureata Agnieszce Składowskiej / Contact Center Banku Pekao SA
 • Wyróżnienie Maciejowi Natorskiemu / LINK 4 TU SA
 • Wyróżnienie Damianowi Smorońskiemu / PGNiG Obrót Detaliczny

Pani Agnieszce Składowskiej statuetkę wręczył sędzia Paweł Borecki, który przez dziewięć poprzednich edycji był rekordzistą, jeżeli chodzi o najwyższą średnią punktów, uzyskaną w przesłuchaniach II etapu ocennego PNSA. W obecnej edycji ten wynik pobiła Pani Agnieszka Składowska.

Voucher do katalogu nagród Wannabuy o wartości 500zł, wręczył Paweł Kornosz.

Dodatkowo dla zdobywcy tytułu Supersprzedawcy Akademia Leona Koźmińskiego ufundowała nagrodę główną w postaci  studiów podyplomowych.  „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”. Nagrodę wręczył Nikolay Kirov, Dyrektor Strategiczny i Programowy Akademii Leona Koźmińskiego.

 

Od lewej: Jarosław Witwicki, dr Grzegorz Sobiecki, Jolanta Nowak-Jurczyńska, Elżbieta Pełka, dr Chahid Fourali, Nikolay Kirov, Paweł Natorski, Agnieszka Składowska, Damian Smoroński, Paweł Borecki, Paweł Kornosz, Michał Pilkiewicz

Ostatnim punktem części oficjalnej, było wręczenie Certyfikatów ZA KONSEKWENTNE INWESTOWANIE W DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA. Wyróżnienia otrzymali:

 1. Elżbieta Mytych, Wiceprezes Zarządu, DHL Parcel Polska 
 2. Mariusz Witek, Prezes Zarządu, Dobroplast Sp. z o.o. 
 3. Joanna Tomicka-Zawora, Prezes Zarządu, Open Finance SA, Home Broker SA 
 4. Michał Mrowiec, Wiceprezes Zarządu, Kompania Piwowarska SA 
 5. Agnieszka Wrońska, Prezes Zarządu, LINK 4 TU SA 
 6. Jarosław Żytowicz, Dyrektor Handlowy, Marwit Sp. z o.o. 
 7. Jean-François Fallacher, Prezes Zarządu, Orange Polska 
 8. Bożena Leśniewska Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego, Orange Polska
 9. Paweł Gąsiorowski, Prezes Zarządu, Centrum Bankowości Bezpośredniej Sp. z o.o.
 10. Henryk Mucha, Prezes Zarządu, PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. 
 11. Łukasz Laskowski, Właściciel, Poziom 4 
 12. Zbigniew Palenica, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Pojazdów Szynowych, Solaris Bus & Coach SA
 13. Jarosław Pijanowski, Dyrektor ds. sprzedaży i obsługi klienta, UPC Polska Sp. z o.o. 
 14. Artur Jankowski, Dyrektor Działu Sprzedaży, Nestlé Polska SA 
 15. Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu, Totalizator Sportowy Sp. z o.o. 
 16. Jakub Kłoczewiak, Dyrektor Customer Experience, Allegro

 

 

Kulminacyjnym momentem Gali X edycji Polish National Sales Awards, było wspólne zdjęcie wszystkich finalistów, przedstawicieli firm biorących udział w konkursie, Kapituły Sędziowskiej oraz Zarządu PNSA. Wieczór uświetnił występ Pani Marty Smuk, która we własnej interpretacji zaśpiewała standardy muzyki rozrywkowej.

 

 

Dziękujemy wszystkim zgromadzonym na uroczystej Gali X edycji PNSA. Do zobaczenia za rok!

 

 

Obszerna Galeria z Gali Polish National Sales Awards, 3.12.2018 Hotel InterContinental, Warszawa.

 

 

Sponsorzy oraz Partnerzy X edycji Polish National Sales Awards