Kapituła Nagrody

Organ doradczy, wspierający realizacje procesu PNSA oraz rozwój organizacji.

Profesor zwyczajny w Instytucie Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk, a także członek Europejskiej Akademii Nauk. Przez 20 lat piastował stanowisko prezesa zarządu firmy „A.Blikle Sp. z o.o.”, a od 2010 roku jest członkiem Rady Nadzorczej. Nosi tytuł honorowego prezesa stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Centrum im. Adama Smitha. Jest członkiem w ponad 20 innych organizacjach i ciałach kolektywnych. W 2011 roku otrzymał tytuł „Człowieka Jakości Roku 2010”, a w 2014 roku ukazała się jego książka „Doktryna jakości – rzecz o skutecznym zarządzaniu”, która w roku 2015 uzyskała I miejsce w kategorii Najlepszy poradnik ekonomiczny w konkursie Economicus 2015. Obecnie prowadzi firmę doradczo-szkoleniową z zakresu zarządzania kompleksową jakością.
Prof. Andrzej Blikle

Członek Rady Nadzorczej A. Blikle

Kierownik Katedry Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego, autor książki „Kreatywność w biznesie. Czego możemy nauczyć się od artystów”. Autor i współautor prawie 300 publikacji z zakresu marketingu, zachowań konsumentów, marketingu strategicznego.
Prof. dr hab. Lechosław Garbarski

Akademia im. Leona Kozmińskiego

Partner i członek zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o. . i LifeEnegy.pl, Członek Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju". Dyrektor Koźmiński MBA – obszar Przywództwo i Negocjacje – Akademia Leona Koźmińskiego, wcześniej wieloletni Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, Kozminski Executive Business School. Twórca „Akademii Negocjacji, Budowania relacji i Kreowania Wartości w Biznesie” na ALK. Od 25 lat prowadzi wykłady, szkolenia i sesje strategiczne podczas realizacji programów rozwojowych dla korporacji i przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration, w których uczestniczyło blisko 200 000 osób.
Nikolay Kirov

Dyrektor ds. Inicjatyw Strategicznych i Programów Edukacyjnych Akademia im. Leona Koźmińskiego

Wykładowca na Uniwersytecie Łódzkim, jest dyrektorem Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz członkiem Rady Doradczej (Advisory Board) Minot State University w USA. Jest stypendystą Fundacji Fulbrighta (Willamete University w USA) oraz członkiem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. Uzyskał tytuł Chartered Marketer.

W 1999 roku stworzył pierwszy w Polsce ośrodek szkoleniowo-egzaminacyjny The Chartered Institute of Marketing (CIM). W ciągu 20-letniej pracy szkoleniowo-konsultacyjnej pracował m.in. z takimi frmami jak Unilever, Microsof, Hewlet-Packard, Merck, Danone, Johnson&Johnson, Bayer, mBank, Aflofarm, Tubądzin, Polpharma, Abbot, LOTOS i inne. Pracował także w zarządzie Grupy Kapitałowej Redan.
Dr hab. Robert Kozielski, prof. UŁ

Uniwersytet Łódzki

Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan, prawnik i polityk społeczny, specjalizuje się w problematyce prawa pracy, stosunków pracy i dialogu społecznego oraz polityki zatrudnienia i polityki rynku pracy. Od 2000 roku związany z Konfederacją Lewiatan, jako dyrektor departamentu, następnie doradca Zarządu.

Był członkiem Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, wiceministrem gospodarki i pracy (2005), Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (2012-2015). Obecnie członek Rady Dialogu Społecznego, Przewodniczący Zespołu Prawa Pracy, Członek Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP. Członek rady programowej dwumiesięcznika Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i kwartalnika Dialog Społeczny, kolegium redakcji Polityki Społecznej oraz kwartalnika Rynek Pracy.
Prof. dr hab. Jacek Męcina

Konfederacja Lewiatan

Profesor nauk ekonomicznych, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, od 2018 roku Prezes Zarządu Akademickiego Związku Sportowego. Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH w Warszawie). Studiował także na Uniwersytecie Illinois w Urbanie i Champaign, Uniwersytecie w Exeter, w Antwerpii oraz na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim. Podczas swojej kariery naukowej wykładał na uczelniach m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych , Korei i RPA. Specjalizuje się m.in. w zakresie międzynarodowych stosunków gospodarczych, bankowości, zarządzania ryzykiem na rynkach finansowych oraz na rynku kapitałowym.
Prof. dr hab. Alojzy Nowak

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego

Współzałożycielka i były prezes firmy Solaris Bus & Coach S.A. oraz współzałożycielka Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Medycznego z siedzibą w Berlinie. Ukończyła studia na Wydziale Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. W 1999 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wieloletnie angażowanie się we współpracę polsko-niemiecką w zakresie gospodarczo-kulturowym.
Solange Olszewska

Właścicielka licznych spółek odzieżowych, deweloperskich, wydobywczych i finansowych. Jej działania biznesowe doprowadziły do pojawienia się na polskim rynku firmy kurierskiej DHL, agencji reklamowej Ogilvy&Mather, marki odzieżowej Oscar Jacobson oraz marki obuwniczej Bata. Jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Organizacji i Zarządzania.
Anna Podniesińska

Właściciel i Prezes wielu firm w Holdingu Rodziny Podniesińskich

Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan. W latach 1999-2018 Dyrektor Generalny Konfederacji Lewiatan. Z wykształcenia fizyk, z zawodu dziennikarz, autor wielu tekstów i raportów dotyczących gospodarki okresu transformacji, od 1996 roku związany z organizacjami przedsiębiorców i pracodawców - najpierw z Polską Radą Biznesu, a od 1999 roku z Konfederacją Lewiatan.
Współorganizował prace grupy roboczej Konfederacji „Kultura i biznes", wspierał powstanie Unii Teatrów (związku pracodawców), która jest członkiem Lewiatana.
Lech Pilawski

Konfederacja Lewiatan

Absolwent ekonomii w City College Uniwersytetu Nowojorskiego oraz zarządzania i stosunków interpersonalnych na Uniwersytecie Webster w Wiedniu. Przez blisko 25 lat pracował w Citibanku na stanowisku wiceprezesa oraz stanowiskach kierowniczych. Na początku lat 90. zajął się działalnością menedżerską w Polsce. Był niezależnym konsultantem, który uczestniczył w tworzeniu Citibanku w Warszawie. Z Bankiem BGŻ związany jest od września 2013 r., gdzie pełnił funkcję prezesa Zarządu, a od 30 kwietnia 2015 r. do 31 sierpnia 2015 r. był prezesem Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. Obecnie pełni funkcję Honorowego Przewodniczącego Rady Nadzorczej BNP Paribas Bank Polska S.A.
Józef Wancer

Honorowy Przewodniczący Rady Nadzorczej BNP Paribas Bank Polski S.A.

Zastępca dyrektora Stołecznego Biura Turystyki, była wiceprezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Uzyskała stopień naukowy doktora na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Dr Maria Schicht