Jak zostać laureatem PNSA?

Tytuł laureata jest niezwykle cenionym wyróżnieniem na rynku. Potwierdzają to dotychczasowe historie nagrodzonych w konkursie. Udział w PNSA to ogromne wsparcie dalszego rozwoju kariery. Każdy przystępujący do tego konkursu zadaje sobie to tytułowe pytanie.

Jeżeli zostałaś bądź zostałeś zgłoszony do udziału w PNSA, należą Ci się szczególne gratulacje! Oznacza to, że firma w Ciebie wierzy, inwestuje w Twój rozwój i chce abyś ją reprezentował. Jednak to nie wszystko, dlatego nie osiadaj jednak na laurach. Weź do ręki regulamin i sprawdź z czym wiąże się udział w konkursie. Dokument ten powinien stać się twoim „przyjacielem” na najbliższy czas. Znajdziesz w nim kryteria oceny przez pryzmat, których Komisja Sędziowska PNSA będzie Ciebie oceniać.

Na proces oceny PNSA składają się dwa etapy. Pierwszy etap polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i umieszczenia go na platformie PNSA. Dokument ten zwiera szereg pytań, które dadzą Ci możliwość przybliżenia Komisji Sędziowskiej twoich osiągnieć. Dodatkowo, do owego formularza można dołączyć rozmaite załączniki, które wzmocnią zgłoszenie i pomogą przekonać sędziów.

Jeżeli masz pytania bądź wątpliwości dotyczące formularza zgłoszeniowego bądź regulaminu to żaden problem. Możesz przesłać swoje pytanie do PNSA bądź zadać je bezpośrednio podczas spotkania z przedstawicielami PNSA w Twojej firmie. Zapytaj koordynatora procesu PNSA po stronie organizacji o takie spotkanie. Polecamy też zapytać o doświadczenia i dobre rady kolegów z pracy, którzy brali udział w poprzednich edycjach konkursu.

Po zakończeniu oceny w pierwszym etapie, praca Komisji Sędziowskiej jest zatwierdzana przez Kapitułę Sędziowską i Audytora – firmę Kearney. Podczas specjalnego posiedzenia na podstawie ocen sędziów, ustalana jest lista finalistów.

Jesteś finalistą? Gratulujemy! Teraz czeka spotkanie na żywo z Komisją Sędziowską. W II etapie, już na żywo, spotykasz się z Komisją Sędziowską. Masz 20 minut na prezentacje, podczas której twoim zadaniem jest krótko mówiąc „sprzedać się” i przekonać sędziów, że to właśnie ty powinieneś zostać laureatem w danej kategorii. Po tych 20 minutach, następuje sesja pytań ze strony komisji. Zwróć uwagę, że oprócz kryteriów oceny z pierwszego etapu sędziowie oceniają także treść i sposób prezentacji.

Po zakończeniu II etapu konkursu, analogicznie jak po I etapie odbywa się specjalne posiedzenie, podczas którego rozpoczyna się akceptacja rekomendacji sędziów do tytułów laureata bądź wyróżnień w danych kategoriach. Wyniki są ogłaszane podczas uroczystej Gali Finałowej.

Nie czekaj, zgłoś się już dziś i miejmy nadzieję, do zobaczenia na Gali!